Žánrové ceny

Poroty a hlasovania v žánrových kategóriách

Až do ročníka 2014 hlasovali v druhom kole poslucháči za 5 nominácií poroty z prvého kola. Od ročníka 2015 je hlasovanie v oboch kolách zabezpečené porotami.

Poroty v žánrových kategóriách
Hlasovania porôt v žánrových kategóriách

Víťazi v jednotlivých žánroch

Elektronická hudba

2011: Pjoni & Ink Midget - Pjoni & Ink Midget EP
2012: Ink Midget - Re-Leave (Exitab)
2013: Foolk - Millions Of [Deadred / Starcastic]
2014: Fallgrapp - Rieka [GERGAZ]
2015: Jimmy Pé - Fake Fantasy EP [Gergaz Label]
2016: Keosz - No future vol.1
2017: Bulp - Yrsa
2018: Subtension - Nestbox
2019: Dephzac - Against the Flow

Hard & Heavy

2011: ČAD - Ťažký kov (Vandal Records / My Sleeping Cat Records)
2012: Obliterate - Superboring (Gothoom Productions)
2013: Vandali - Synovia hromu [Limerick]
2014: ČAD - Čertova kovadlina [vandal records, Limerick]
2015: Morna - Nuisance
2016: 0N0 - Reconstruction & Synthesis
2017: Čad - Bastard
2018: Catastrofy - Besnota
2019: Morna - Sentient Cultist

Hip-Hop / Rap / R'n'B

2011: BenePeko & Roland Kánik - Spam Poetry (Hustle & Fitness)
2012: Vec - Stereo farbo slepo (sam system, EMI)
2013: Modré hory – Big Beat [Slnko Records]
2014: Supa - Čierne dni [MOJA RECords]
2015: Strapo - Versus [White Trash]
2016: Vec - Domáce potreby [Sam System]
2017: Solid Move – Pohľady
2018: Strapo - Poschod13
2019: Gleb - Gauč Storytelling

World music / Folk

2011: Družina – Neni dobre (Agentúra Duna)
2012: Pressburger Klezmer Band - Tants Mit Mir (Real House Music)
2013: Jana Kirschner – Moruša biela [Slnko Records]
2014: Tu v dome - Protichodné chute [Slnko Records]
2015: Solamente naturali - Thesaurus of Jewish Music [Pavian Records]
2016: Katarína Máliková - Pustvopol [Slnko records]
2017: Ľubomír Gašpar Cimbal Projekt - The point of view
2018: Banda - Telegrafy
2019: Martin Geišberg - Na modrej planéte

Jazzová hudba

2013: AMC Trio & Randy Brecker - One Way Road To My Heart [Moosicus Records]
2014: Bratislava Hot Serenaders - Lonely Melody [FABART]
2015: Ľuboš Šrámek & His E.E.Artsemble ft. Peter Erskine - White Dream [Hudobné centrum]
2016: Eugen Vizváry - Part Two - For Jaco
2017: Bashavel - Hoorhay
2018: Tibor Feledi Kairos Quintet - Common Playgrounds
2019: David Kollar - Sculpting in Time

Klasická hudba

2013: Veni Academy - Rolling Tones / In zarter Bewegung [Slovenská sekcia ISCM]
2014: Solamente naturali - Collection of Annae Szirmay-Keczer [Pavian Records]
2015: Eva Šušková – secret VOICE [Hudobný fond]
2016: Milan Paľa, Marián Lejava a Symfonický orchester Slovenského rozhlasu – Husľové koncerty Karola Szymanowského a Albana Berga [Pavlík Records]
2017: Slovenská filharmónia, Zsolt Nagy - Peter Kolman
2018: Eugen Suchoň - Piesňové cykly
2019: Lukáš Borzík - Slovo

Experimentálna hudba

2015: Samčo, brat dážďoviek + Robo Rybolov + Omražťok - Áttörő erő [Varovec prodakšns]
2016: Klára a Ján - Druhý debut
2017: Miroslav Tóth - Kyberpunkomša
2018: Jonáš Gruska - Žaburina
2019: Miroslav Tóth - S’ihmon / Shibuya Motors - +