Prehľad všetkých víťazov RHA


Prehľad všetkých víťazov RHA
Víťazi Radio_Head Awards
Zoznam všetkých doterajších víťazov.

Album roka

2008: Noisecut - BLIIIZKO (Slnko Records)
2009: Diego - Peripheries
2010: Billy Barman - Noční jazdci [Gregor Agency]
2011: Noisecut - Háj a Lov (Slnko Records)
2012: Vec - Stereo farbo slepo (sam system, EMI)
2013: Korben Dallas - Karnevalová vrana [Slnko Records]
2014: Fallgrapp - Rieka [Gergaz]
2015: Chiki liki tu-a - Slzy tvý mámy, Šedivý a spol. [PANORAMAmedia]
2016: Billy Barman - Dýchajúce obrazy [Slnko Records]
2017: Fallgrapp - V hmle
2018: Para - Našou krajinou
2019: Gleb - Gauč Storytelling

Singel roka

2009: Vetroplach - Ty mi budeš rozumieť
2010: Noisecut & Ján Boleslav Kladivo - Mariena
2011: Puding Pani Elvisovej - Astoria
2012: Billy Barman - Strmá voda
2013: Korben Dallas - Otec
2014: Fallgrapp - Vlasy
2015: Billy Barman - Mladým chýba vojna
2016: B-Complex - Past Lessons For The Future ft. Jan Werich
2017: Katarzia - Kde sa slzy berú

Skladba roka

2018: Vec - Slovák
2019: Billy Barman - Doba doba

Koncertná kapela / interpret roka

2009: Billy Barman
2010: Puding Pani Elvisovej
2011: Puding Pani Elvisovej
2012: Puding Pani Elvisovej
2013: Korben Dallas

Nováčik roka

2009: Billy Barman
2010: B-Complex
2011: Dynamo Team
2012: Zlokot
2013: Walter Schnitzelsson

Debut roka

2014: Fallgrapp - Rieka [Gergaz]
2015: Saténové ruky - Bozkávam [go2stage]
2016: Katarína Máliková - Pustvopol [Slnko Records]
2017: Tolstoys - Botanika
2018: Leto s Monikou - Leto s Monikou
2019: Ultrazvuk - Ultrazvuk

Objav roka

2014: FVLCRVM
2015: Bulp
2016: Ľudové mladistvá
2017: Changing Faces
2018: Don't Trust Butterflies
2019: The Curly Simon

Nahrávka roka
Elektronická hudba

2011: Pjoni & Ink Midget - Pjoni & Ink Midget EP
2012: Ink Midget - Re-Leave (Exitab)
2013: Foolk - Millions Of [Deadred / Starcastic]
2014: Fallgrapp - Rieka [GERGAZ]
2015: Jimmy Pé - Fake Fantasy EP [Gergaz Label]
2016: Keosz - No future vol.1
2017: Bulp - Yrsa 
2018: Subtension - Nestbox
2019: Dephzac - Against the Flow

Nahrávka roka
Hard & Heavy

2011: ČAD - Ťažký kov (Vandal Records / My Sleeping Cat Records)
2012: Obliterate - Superboring (Gothoom Productions)
2013: Vandali - Synovia hromu [Limerick]
2014: ČAD - Čertova kovadlina [vandal records, Limerick]
2015: Morna - Nuisance
2016: 0N0 - Reconstruction & Synthesis
2017: Čad - Bastard 
2018: Catastrofy - Besnota
2019: Morna - Sentient Cultist

Nahrávka roka
Hip-Hop / Rap / R'n'B

2011: BenePeko & Roland Kánik - Spam Poetry (Hustle & Fitness)
2012: Vec - Stereo farbo slepo (sam system, EMI)
2013: Modré hory – Big Beat [Slnko Records]
2014: Supa - Čierne dni [MOJA RECords]
2015: Strapo - Versus [White Trash]
2016: Vec - Domáce potreby [Sam System]
2017: Solid Move – Pohľady 
2018: Strapo - Poschod13
2019: Gleb - Gauč Storytelling

Nahrávka roka
World music / Folk

2011: Družina – Neni dobre (Agentúra Duna)
2012: Pressburger Klezmer Band - Tants Mit Mir (Real House Music)
2013: Jana Kirschner – Moruša biela [Slnko Records]
2014: Tu v dome - Protichodné chute [Slnko Records]
2015: Solamente naturali - Thesaurus of Jewish Music [Pavian Records]
2016: Katarína Máliková - Pustvopol [Slnko records]
2017: Ľubomír Gašpar Cimbal Projekt - The point of view 
2018: Banda - Telegrafy
2019: Martin Geišberg - Na modrej planéte

Nahrávka roka
Jazzová hudba

2013: AMC Trio & Randy Brecker - One Way Road To My Heart [Moosicus Records]
2014: Bratislava Hot Serenaders - Lonely Melody [FABART]
2015: Ľuboš Šrámek & His E.E.Artsemble ft. Peter Erskine - White Dream [Hudobné centrum]
2016: Eugen Vizváry - Part Two - For Jaco
2017: Bashavel - Hoorhay 
2018: Tibor Feledi Kairos Quintet - Common Playgrounds
2019: David Kollar - Sculpting in Time

Nahrávka roka
Klasická hudba

2013: Veni Academy - Rolling Tones / In zarter Bewegung [Slovenská sekcia ISCM]
2014: Solamente naturali - Collection of Annae Szirmay-Keczer [Pavian Records]
2015: Eva Šušková – secret VOICE [Hudobný fond]
2016: Milan Paľa, Marián Lejava a Symfonický orchester Slovenského rozhlasu – Husľové koncerty Karola Szymanowského a Albana Berga [Pavlík Records]
2017: Slovenská filharmónia, Zsolt Nagy - Peter Kolman 
2018: Eugen Suchoň - Piesňové cykly
2019: Lukáš Borzík - Slovo

Nahrávka roka
Experimentálna hudba

2015: Samčo, brat dážďoviek + Robo Rybolov + Omražťok - Áttörő erő [Varovec prodakšns]
2016: Klára a Ján - Druhý debut
2017: Miroslav Tóth - Kyberpunkomša 
2018: Jonáš Gruska - Žaburina
2019: Miroslav Tóth - S’ihmon / Shibuya Motors - +

Album roka / Cena kritikov

2008: Ján Boleslav Kladivo - Rozhľadňa (Slnko Records)
2009: The Autumnist - The Autumnist [Deadred/Starcastic Records]
2010: The Uniques - From The Dust
2011: Gwerkova - Nada (Exitab)
2012: Tomáš Sloboda a Sounds Like This - Chobotnica (Slnko Records)
2013: Jana Kirschner - Moruša biela [Slnko Records]
2014: Jana Kirschner - Moruša čierna [Slnko records]
2015: Saténové ruky - Bozkávam [go2stage]
2016: Katarína Máliková - Pustvopol [Slnko Records]
2017: Nvmeri - I Don't Think So

Album roka / Cena novinárov

2018: Autumnist - False Beacon
2019: Katarína Máliková - Postalgia

Hudobný počin roka

2013: Festival ISCM World New Music Days 2013
2014: 40.ročník Bratislavských jazzových dní

Ocenenie za prínos do hudby

2011: Deadred Records, Hevhetia, Slnko Records
2012: Bety K. Majerníková
2013: Pavol Maruščák
2014: Marián Varga
2015: Juraj Kušnierik
2016: Richard Čermák / Ostrov hudby
2017: Michal Kaščák
2018: David Kollar
2019: Milan Lasica

Ocenenie Nadácie Advance Investments

2013: Fúzy múzy
2014: Tante Elze
2015: Max Bazowski
2016: Keosz
2017: PRIE100R
2018: Luvver / Blanch
2019: Kristína Mihaľová & Jakub Šedivý

Cena za významný prínos do rozvoja slovenskej hudobnej kultúry
Mimoriadna cena udelená Slovenským ochranným zväzom autorským

2013: Martin Burlas
2014: Andrej Šeban
2015: Ladislav Kupkovič
2016: Janko Lehotský