Partnerom Radio_Head Awards je aj Nadácia Advance Investments.


Partnerom Radio_Head Awards je aj Nadácia Advance Investments.
Tešíme sa, že naše hudobné ceny sa rozhodla podporiť aj Nadácia Advance Investments, ktorá bola založená v roku 2008 s cieľom podporovať vzdelanie, realizovať projekty v oblasti kultúry a umenia. Dvom víťazom našich"rádioheadkov" sa rozhodli finačne pomôcť s nahrávaním nového štúdiového albumu.

Nadácia dlhodobo podporuje umelecké projekty maliarky Barbory Šlapetovej a sochára Lukáša Rittsteina (laureáta prestížnej ceny Jindřicha Chalupeckého). V poslednom období podporila projekt skúmania obyvateľov Papui Novej Guinei dvojice Barbora Špaletová a Lukáš Rittstein, ktorého umelecký kontext vyvrcholil v marci 2009 výstavou v galérii súčasného umenia DOX v Prahe a vydaním knihy. Krstným otcom projektu bol bývalý český prezident Václav Havel.
Nadácia v roku 2012 podporila poslednú expedíciu umelcov a režiséra Jana Svěráka ml. na Papuu Novú Guineu, ktorou sa ukončil 10 rokov trvajúci umelecko-antropologický projekt. Dokument z expedície bude mať premiéru v roku 2013.
V roku 2008 finančne podporila NOISECUT a vydanie ich tretieho albumu BLIIIZKO, za ktorý si odniesli aj cenu Radio_Head Award v kategórii Album roka. Finančne podporili aj vydanie ich štvrtého albumu Háj a Lov, ktorý vyšiel v roku 2011.

Viac o Nadácii Advance Investments hľadajte tu.