Radio_Head Awards 2008

V tomto ročníku Radio_Head Awards hlasovali poslucháči za ľubovoľný album vydaný v roku 2008 v dvoch kolách. Z prvého z nich postúpilo 5 albumov a boli nominované do druhého kola:

Cena poslucháčov

Amphibios - Secrets (Duna)
Čisté tvary - Rita von Anarchia (Wagon Records)
Noisecut - BLIIIZKO (Slnko Records)
Karol Mikloš - The Past of the Future (Deadred Records)
Longital - Gloria (Slnko Records)

Kritici (redaktori Rádia_FM, denníka SME a časopisu .týždeň ako partnerských médií) hlasovali rovnakým spôsobom ako poslucháči, z ich výberu vzišli nasledovné nominácie:

Cena kritikov

Modré Hory - Modré Hory (Slnko Records)
Noisecut - BLIIIZKO (Slnko Records)
Vec - Funkčný veterán (EMI)
Karol Mikloš - The Past of the Future (Deadred Records)
Ján Boleslav Kladivo - Rozhľadňa (Slnko Records)

Mená víťazov sme zverejnili na slávnostnom odovzdávaní cien vo veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu 6.2.2009. Večer moderovala dvojica Baláž a Hubinák a vystúpili Lavagance, kapela Čisté Tvary sprevádzaná na harmoniku Erichom Bobošom Procházkom, The Uniques, Youcoco v spoločnosti Billy Barman, elektronický Foolk s DJom Lixxom a hosťujúcim raperom Lyrikom H, Talkshow s H16, Noisecut sa prezentovali coverom skladby od Motörhead, Swan Bride, Longital a Isobutane a britsko-slovenská grungeová formácia Magpie.

Víťazmi sa stali Noisecut s albumom BLIIIZKO (Slnko Records) podľa poslucháčov a Ján Boleslav Kladivo s albumom Rozhľadňa (Slnko Records) podľa kritikov.

Radio_Head Awards 2008 (6.2.2009) by Rádio_Fm on Mixcloud