SK Hudba


SK Hudba

V Rádiu_FM hráme slovenskú hudbu, ktorá v bežných rádiách nemá priestor. Sledujeme to, čo je na domácej scéne zaujímavé. Podporujeme klubové aktivity po celom Slovensku a sami organizujeme koncerty v Komornom štúdiu Slovenského rozhlasu.

Čo je Rádio_FM?

Spoznáte nás na prvé naladenie, podľa zvuku, obsahu a playlistu. Sme súčasťou verejnoprávneho Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS). V éteri sme od roku 2004, odkedy prinášame hudbu a slovo pre mlado zmýšľajúceho náročnejšieho poslucháča. Venujeme sa témam, o ktorých treba hovoriť nahlas. Nahlas si môžete pustiť aj zvukový profil_FM, ktorý vám toho povie viac.

Zachyťte slovenskú hudbu

V Rádiu_FM máme hneď niekoľko relácií, v ktorých sa venujeme slovenskej hudbe. Slovensko-česká D2_FM, Nová hudba ktorej veríme s Nikou_FM, živé koncerty zo Štúdia 5 v Slovenskom rozhlase, živé hrania v Ráne na eFeMku alebo rebríček Osmička. Množstvo slovenskej neopočúvanej hudby môžete zachytiť aj v našich dennodenných playlistoch.

Kedy ladiť Rádio_FM kvôli SK hudbe?

SOBOTA 18:00 D2_FM
NEDEĽA 18:00 Demovnica_FM
NEDEĽA 19:00 Osmička

Projekty, ktoré by ste si mali všimnúť

Kompilácie Hudba pre masy z decembra 2011 a decembra 2012.Kompiláciu "Hudba pre xmasy 2012" sťahujte tu.

Kompilácia Demovnica naostro.
Demovnica naostro prináša deväť nahrávok v produkcii Maroša Hečka a Marcela Buntaja. Tú zvyšnú do desiatky dodala Katarzia už hotovú. Je vám k dispozícii na voľné stiahnutie a je za ňou príbeh, ktorý sa hádam pre niektorých skončí šťastne. Toto je totiž iba štartovacia čiara. Desať slovenských projektov posunulo svoje nahrávky do Demovnice Rádia_FM, zaujali v hlasovaní, na živých koncertoch Demovnice či v Rádiu_FM a dostali šancu nahrávať v rozhlasových štúdiách. Využili ju najlepšie ako vedeli. Nechali si poradiť, skúšali, za pár hodín, ktoré mali k dispozícii, sa aj učili a tešili.

Živé koncerty v rozhlase. 1x mesačne v utorok večer živý koncert v Komornom štúdiu Slovenského rozhlasu pod názvom Pohoda_FM LIVE. Koncert je vysielaný v priamom prenose na Rádiu_FM a v televízii MeToo.

Projekt Music Take Away_FM. Na vybraných festivaloch mali návštevníci priestoru Music Take Away_FM – alebo „hudba so sebou" možnosť skopírovať si do akéhokoľvek vlastného USB zaradenia hudobnú kompiláciu Rádia_FM.

Projekt Fatt Kools v spojení s Rádiom_FM zameraný na vyhľadávanie mladých talentov v oblasti hudobnej tvorby, motion dizajnu a animácie. Nádejným umelcom ponúkol možnosť zviditeľnenia prostredníctvom komunikačných kanálov samotného projektu, ako aj prostredníctvom mediálnych partnerov. Hudobné diela víťazov môžete počuť na Rádiu_FM. (viac o projekte).

fatkools