A. Šeban a V. Šarišský v éteri Rádia Devín


A. Šeban a V. Šarišský v éteri Rádia Devín

V stredu 12.marca o 09:00 v éteri Rádia Devín budú hosťami relácie Ars musica dvaja hudobníci. Andrej Šeban a Vladislav Slnko Šarišský. Čo majú spoločné?

Obaja sú skvelí inštrumentalisti: A.Šeban - gitarista, V.Šarišský - klavirista. Obaja sú nielen interpreti ale aj tvorcovia, autori hudobných kompozícií rôznych žánrov. Obaja sú aj skladatelia v oblasti klasickej hudby. Obom zaznejú v svetovej premiére na Radio_Head Awards Festivale 28. marca ich vlastné diela. Aké? Ako vznikli? Ako asi budú znieť? Počúvajte Rádio Devín v stredu 12.3. o deviatej ráno.

Otvárací koncert Radio_Head Awards Festivalu v piatok 28.3. o 19:00 ponúka 6. abonentný koncert Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu, na ktorom vo Veľkom koncertnom štúdiu SRo, ale aj v priamom prenose na Rádiu Devín, budete mať možnosť vidieť a počuť skladby: I.Burlasa - Kamenná záhrada, M.Brezovského - Venovné nešťastiu, V.Šarišského - EReiL a A.Šebana - Skanzen. SOSR na čele s dirigetnom Antonom Popovičom sa predstaví v netradičnom postavení ako sprievodca - hudobný partner formácie - ANDREJ ŠEBAN BAND. Sólistami večera sú: M.Veľas, J.Rokyta a R.Ragan.

Vstup na koncert je voľný, ale vstupenky si treba vyzdvihnúť na www.ticketportal.sk