Piatok 28.3.2014

Veľké koncertné štúdio (sála č.1)

19:00 – 21:00 6. abonentný koncert SOSR (na miestenky)

I.Burlas
Kamenná záhrada pre cimbal, basgitaru a orchester
M.Brezovský
Venované nešťastiu pre hoboj, bicie a sláčikový orchester
V.Šarišský
EReiL (svetová premiéra)
A.Šeban
Skanzen, zmes ľudových aj neľudových piesní (svetová premiéra)
Andrej Šeban BAND, J.Rokyta – cimbal, R.Ragan – basgitara, M.Veľas – hoboj, A.Popovič - dirigent

22:15 - 23:00 Nikolaj Nikitin Quartet

ÚČINKUJÚ
Nikolaj Nikitin
saxofón
Gabriel Jonáš
klavír
Juraj Griglák
kontrabas
Jozef Döme
bicie

23:10 – 23:58 SITRA ACHRA

Malé koncertné štúdio (sála č.2)

21:00 – 22:15 Solamente naturali - Tance z Uhrovca (na miestenky)

Komorné štúdio (sála č.5)

20:00 Zlokot

22:00 Vec s kapelou

Galéria (Nu Spirit_FM Lounge)

18:30 - 24:00 DJs Kinet (Nuspirit_FM) & Tasun (Edit!)

Sobota 29.3.2014

Veľké koncertné štúdio (sála č.1)

17:00 – 18:00 Swingless Jazz Ensemble

19:00 – 20:00 Organový koncert (tvorba Philla Glassa, hrá F.Király) (na miestenky)

PROGRAM
Philip Glass
Mad Rush
Music in Contrary Motion
Two Pages for Steve Reich

ÚČINKUJÚ
Organ
František Király
Svetelný design
Ján Šicko

22:00 - 23:00 AMC TRIO

ÚČINKUJÚ
Stanislav Cvanciger
bicie
Peter Adamkovič
klavír
Martin Marinčák
kontrabas

23:00 – 23:58 Andrea Bučko

Malé koncertné štúdio (sála č.2)

16:00 – 17:00 Hudobné dielne T.Boroša

18:00 – 19:00 Rezidenčný súbor Rádia Devín

PROGRAM
Béla Bartók
Rumunské tance, pre cimbal a klavír
Juraj Beneš
Haiku, 12 piesní pre soprán a cimbal
Béla Bartók
Dedinské scény, pre ženský hlas a klavír
Juraj Beneš
Dialóg, pre cimbal a klarinet
Béla Bartók
Kontrasty

ÚČINKUJÚ
Ensemble Ricercata
Ivan Šiller - klavír, umelecké vedenie
Rezidenčný súbor
Ronald Šebesta - klarinet
Rádia Devín
Milan Paľa - husle
Helga Varga Bach - soprán
Enikö Ginzery - cimbal

20:00 – 22:00 M.Piaček: Apolloopera (melodráma pre zbor, herca a trombón) (na miestenky)

ÚČINKUJÚ
Slovenský
Jozef Chabroň – dirigent
filharmonický
Albert Hrubovčák - trombón
zbor
Štefan Bučko – rozprávač

Komorné štúdio (sála č.5)

20:00 Autumnist

22:00 Nvmeri

Galéria (Nu Spirit_FM Lounge)

18:30 - 24:00 DJs Magálová (Nuspirit_FM) & Hans (Edit!)