Mucha Quartet

11.3.2016 / 21:30 Malé koncertné štúdio

Mucha Quartet – „z Benátok do Bratislavy a potom hráme v Hamburgu“

Projekt „rezidenčný súbor Rádia Devín“ pokračuje aj v roku 2016. Túto štafetu prevzali od Ensemble Ricercata štyria mladí interpreti, ktorých dnes poznáme pod názvom Mucha Quartet. V úlohe rezidenčného súboru debutujú práve na jednom z koncertov festivalu Radio Head_Awards 2015.

„Muchovci“ majú za sebou už 13 rokov existencie na koncertných pódiách doma a v zahraničí, a dnes patria medzi renomované komorné telesá. Sú držiteľmi ocenení z medzinárodných interpretačných súťaži v Prahe, v Lugane, Premio Paolo Borciani 2014 alebo Antonína Dvořáka 2014. Pravidelne koncertujú na mnohých festivaloch doma i v zahraničí – Bratislavské hudobné slávnosti, Pražská jar, Musikverein, Bordeaux String Quartet Festival, koncertovali v Kanade, Južnej Kórei, Francúzsku, Nemecku a iných krajinách.

11. marca o 21:30 v Malom koncertnom štúdiu a naživo v Rádiu Devín, zahrajú európsku hudbu – v dramaturgii zastupuje západnú kultúru francúzsky autor Darius Milhaud jeden z hudobne najplodnejších autorov 20. storočia a súčasný britský skladateľ Thomas Adès, v súčasnosti označovaný za jednu z najvýraznejších skladateľských osobností súčasnej hudby britskej scény. Európsky východ predstavujú slovenský súčasník Vladimír Godár – jeho skladby Emmeleia, Neha použil režisér Martin Šulík vo svojich filmoch a estónsky tvorca Erkki Sven-Tüür – druhý najznámejší estónsky skladateľ po Arvovi Pärtovi, pôvodne „pankáč“.

Hostia Mucha Quartet – druhého rezidenčného súboru Rádia Devín budú Barnabáš Kollárik (klarinet), Veronika Vitazková (flauta) a Lenka Novosedlíková (vibrafón).

Foto: Miroslav Kormoš