Night in Blue

14.3. 2015 o 23.00 hod. Veľké koncertné štúdio SRo
Koncert vysielame v priamom prenose v Rádiu Devín a vstup na koncert je voľný!

„Night in Blue“ – atmosféra nočného koncertu štýlového zoskupenia Bratislava Hot Serenaders sľubuje zážitok z hudby Georgea Gershwina a Paula Whitemana s festivalovým vyvrcholením - slávnou Gershwinovou skladbou „Rapsódia v modrom“ v podaní klaviristu Ladislava Fančoviča.

Bratislava Hot Serenaders je unikátny orchester, ktorý sa pod vedením trubkára Juraja Bartoša už od roku 1992 špecializuje na hot-jazzovú hudbu 20. a 30. rokov. Orchester patrí medzi svetovú špičku v autentickej interpretácii jazzovej hudby tohto obdobia. Dôkazom sú ocenenia z európskych festivalov, ako aj pozitívne ohlasy a kritiky z celého sveta. V lete 2014 absolvoval tento popredný slovenský jazzový orchester 10 koncertov na turné v Spojenom kráľovstve. Najlepšie skladby hot-jazzového repertoáru odzneli v mestách od juhu Anglicka (Exeter, Marlborough, Londýn) cez srdce Británie (Birmingham) až po škótsky Edinburgh a Glasgow.

Orchester tvorí štrnásť hudobníkov, dámske vokálne trio Serenaders Sisters a speváci (štýlovo nazývaní “crooneri”) Dodo Kuriľák a Miloš Stančík. Orchester hrá na autentických nástrojoch z 20. rokov, a vystupuje v na mieru ušitých smokingoch a šatách z tohto noblesného obdobia.

Foto: Vladimir Yurkovic