Nikolaj Nikitin Quartet

Hovoria vám, že ste večné dieťa? Tak potom si prídete na svoje na koncerte Nikolaj Nikitin Quartet 28.3.2014 o 22.15 hod.

Vo Veľkom koncertnom štúdiu SRo v rámci Radio_Head Awards Festivalu predstaví táto slovenská jazzová formácia svoj nominovaný album v kategórii jazzový album roka „Music for Boys and Girls Vol.1“. Nikitinovu autorskú tvorbu vychádzajúcu z témy večného dieťaťa v dospelom človeku, spoločne s lídrom - saxofonistom - zahrajú špičkoví jazzmani - klavirista Gabo Jonáš, kontrabasista Juraj Griglák a bubeník Jozef Döme.

Je to hudba pre každého, v kom je ešte aspoň kúsok chlapca alebo dievčaťa. Je o kontraste nálad a pohybu." upresnil Nikitin. Štyria páni narodení v rozpätí rokov 1948 - 1983 sľubujú na pódiu jazzovú lyriku inšpirovanú detským prežívaním, hudbu plnú impresií z čias krásnej čistej detskej duše.

Či tieto slová potvrdia aj v rozhovore sa dozvieme v stredu 26. marca 2014, keď budú hosťami relácie Ars musica v čase 09.00-11.00 hod. na Rádiu Devín. Sľúbil sa Nikolaj Nikitin a Gabo Jonáš!

Autori foto: Rudolf Baranovič a Alex Molčanov