Poznáme nominácie na Radio_Head Awards

Prvé kolo hlasovania je za nami, už je jasné, kto 15.marca v bratislavskej Starej tržnici zabojuje o sošky rádioheadkov.

Víťazov z pätíc nominovaných vyberáte opäť vy v druhom kole hlasovania, ktoré potrvá do 22.februára.

Od dnešného dňa rozhodujete aj o víťazoch v žánrových kategóriách World Music / Folk, Hip Hop / Rap / R'n'B, Hard & Heavy, Elektronická hudba, Jazzová hudba a Klasická hudba.

Ďakujeme za vaše hlasy v 1.kole a všetkým nominovaným držíme palce.

Prehľad nominácií Radio_Head Awards 2014:

Hlavné kategórie

Album roka 2014

Fallgrapp - Rieka [Gergaz]
Jana Kirschner - Moruša čierna [Slnko records]
Korben Dallas - Banská Bystrica [Slnko records]
Supa - Čierne dni [MOJA RECords]
Zlokot - Slowakische genius [Slnko records]

Singel roka 2014

Bad Karma Boy - Dunaj
Fallgrapp - I.N.A.
Fallgrapp - Vlasy
Monikino kino - Prázdniny
Supa - Krekáč

Objav roka 2014

Archívny chlapec
FVLCRVM
Genius Locci
Radiopieces
Tante Elze

Debut roka 2014

Fallgrapp - Rieka [Gergaz]
Hviezda - Tu v Bratislave [Slnko records]
Monikino kino - Prázdniny [Slnko records]
Purist - Colourful Noise
Supa - Čierne dni [MOJA RECords]

Žánrové kategórie

Nahrávka roka 2014

Elektronická hudba

Aamon - Nu Direction [HardCutz Records]
Bad Mojo - Tidal Waves EP [Meanbucket]
Fallgrapp - Rieka [GERGAZ]
FVLCRVM - Notch EP [GERGAZ]
Jimmy Pé - Insomnia [GERGAZ]
Nahrávka roka 2014

Hard & Heavy

Brute - Pillory [Gothoom Productions]
ČAD - Čertova kovadlina [vandal records, Limerick]
Holotropic - Permeate
Lunokhod - Black Flame Burning [Bee Production]
[sic] - Commotion Pictures
Nahrávka roka 2014

Hip-Hop / Rap / R'n'B

BoyBand - Galapágy [tynikdy Records]
Eremen & Petijee - Únikový východ [ajlávmjuzik]
PRA3X - Živá hudba [ajlávmjuzik]
Supa - Čierne dni [MOJA RECords]
Tóno S. a Beyuz - Návraty [Slowatch / Gramo Rokkaz]
Nahrávka roka 2014

World music / Folk

Banda - HraBanda [Pro Etno / Pavian Records]
Ľudová hudba SĽUK-u, Pacora Trio, Marek Pastírik - Ornamenty [Forza Music]
Solamente naturali - Collection of Annae Szirmay-Keczer [Pavian Records]
Tu v dome - Protichodné chute [Slnko Records]
Zuzana Homolová & Miloš Železňák - Medzi dvomi prázdnotami [Slnko Records]
Nahrávka roka 2014

Jazzová hudba

Andy Belej & Friends - Dreams and Ideas [Hevhetia]
Bratislava Hot Serenaders - Lonely Melody [FABART]
Hanka Gregušová - Essence [Hevhetia]
Juraj Griglák - Time to Fly [Real Music House]
Polajka / Nikolaj Nikitin Ensemble with Miroslav Vitouš - Tales From My Diary [Hudobný fond]
Nahrávka roka 2014

Klasická hudba

Daniela Varínska - Barber, Hatrík, Ravel [Hudobný fond]
don@u.com - UNPREDICTABLE STANDARDS [Media Institute]
Milan Paľa, Ladislav Fančovič - Johannes Brahms: Violin Sonatas [Pavlík Records]
Pavol Bršlík, Robert Pechanec - Mikuláš Schneider Trnavský: Songs [Viva Musica! records]
Solamente naturali - Collection of Annae Szirmay-Keczer [Pavian Records]

Porotcovské kategórie

Album roka 2014 / Cena kritikov

Fallgrapp - Rieka [Gergaz]
Hviezda - Tu v Bratislave [Slnko records]
Jana Kirschner - Moruša čierna [Slnko records]
Monikino kino - Prázdniny [Slnko records]
Zlokot - Slowakische genius [Slnko records]

Hudobný počin roka 2014

40.ročník Bratislavských jazzových dní
50.ročník Bratislavských hudobných slávností
Cyklus koncertov Rezidenčného súboru Rádia Devín Ensemble Ricercata
Pavol Bršlík, Robert Pechanec - Mikuláš Schneider Trnavský: Songs [Viva Musica! records]
Polajka / Nikolaj Nikitin Ensemble with Miroslav Vitouš - Tales From My Diary [Hudobný fond]